"Jako advokátní koncipient dáváte své práci mnohem víc času než jen celý svůj plný úvazek," cituje mne Deník N

16.07.2022

Česká advokátní komora prověří, jak moderátor a podnikatel Jaromír Soukup naplňuje praxi advokátního koncipienta. Deníku N to řekl předseda komory Robert Němec. Advokátní koncipient musí vykonávat praxi v rozsahu 40 hodin týdně a není možné ji dělat na částečný úvazek. Deník N minulý týden zjistil, že kromě moderování mnoha pořadů a daňového poradenství vykonává Soukup také praxi advokátního koncipienta. Jedním z důvodů jeho koncipientské praxe byla podle dvou zdrojů blízkých Soukupovi i možnost návštěv odsouzeného lobbisty Romana Janouška ve vězení. "Přiznám se, že jsem vůbec netušil, že je pan Soukup koncipientem. To je pro mě nová informace. Podívám se na to, docela mě to zaujalo. Budeme se tím zabývat," řekl Němec. Koncipient kromě práce na plný úvazek musí rovněž absolvovat povinná školení.

"Pokud koncipientskou praxi děláte poctivě, dáváte jí mnohem víc než jen osm hodin denně, 40 hodin týdně, 160 hodin měsíčně, 1920 hodin ročně a 5760 za tři povinné roky koncipientury. Příprava k tomu stát se advokátem není žádný 'vedlejšák'. Většinou nemáte čas dívat se na televizi," popsal praxi advokát Tomáš Nahodil.

Zdroj: Jaromír Soukup koncipientem? To mě zaujalo, podívám se na to, říká šéf advokátní komory; Zdislava Pokorná, Filip Titlbach; denikn.cz; 16.07.2022